***👉 kod: kod10 -10% na (Post dr Dąbrowskiej / Detoks Sokowy / Ratunek dla Wątroby) *** 👉kod: kod7 -7% (na pozostałe diety)
Zamów już dziś!
Zamów
image image image

Przykładowy jadłospis diety dr Dąbrowskiej

5 marca 2024

image image image

Post dr Ewy Dąbrowskiej

Przykładowy jadłospis diety dr Dąbrowskiej

Co warto wiedzieć na temat tego cateringu wegańskiego? Jaka żywność jest dozwolona w diecie dr Dąbrowskiej? Chcesz poznać więcej faktów na temat menu? Sprawdź zatem przykładowy jadłospis zgodny z zasadami diety dr Dąbrowskiej!

Dlaczego menu diety Dąbrowskiej jest tak chwalone?

Nietrudno zauważyć, że w tym momencie to jeden z najpopularniejszych cateringów. Ten zestaw pudełkowy jest bardzo często wybierany przez Polki i Polaków w 2024 roku. Z czego się to jednak bierze? Dieta Dąbrowskiej catering to pieczołowicie rozpisany i przygotowany post (warzywno-owocowy). Takie zestawy są chwalone zarówno przez ekspertów od dietetyki, jak i samych klientów. Dlaczego? Dzięki tej diecie rzeczywiście można zadbać o zdrowie i lepszą sylwetkę. Możesz poradzić sobie z kłopotami związanymi z nadwagą i niedowagą.

A to dopiero początek korzyści. To również rekomendowane rozwiązanie w przypadku rozmaitych schorzeń. A może chcesz w niedalekiej przyszłości oczyścić organizm? W takim położeniu warto rozważyć zastosowanie tego postu. W efekcie możesz oczyścić organizm nie tylko w miarę szybko, lecz przede wszystkim skutecznie i bezpiecznie.

Co jeść na diecie Dąbrowskiej?

Jak długo należy stosować przepisy zgodne z dietą dr Dąbrowskiej? To zależy od indywidualnego przypadku. W związku z powyższym warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy cateringowej, która oferuje m.in. takie właśnie zestawy pudełkowe. Wykwalifikowani dietetycy wszystko dokładnie sprawdzą i przeanalizują. A potem zaproponują post warzywno-owocowy w najlepszej możliwej wersji. Zasadniczo propozycje posiłków diety dr Dąbrowskiej powinny być zaś stosowane od dwóch do mniej więcej sześciu tygodni.

Przed rozpoczęciem postu należy się do niego właściwie przygotować. A po jego zakończeniu istotne jest „przejście” do żywienia pełnowartościowego. Dlatego warto być pod opieką kompetentnych i doświadczonych dietetyków.

Interesują Cię przykładowe dania w diecie dr Dąbrowskiej? Warto zauważyć, że takie zestawy pudełkowe bazują na naturalnych produktach roślinnych zawierających… tysiące bioaktywnych substancji. Są to głównie witaminy, mikroelementy, polifenole, czy enzymy. Jaka żywność jest tutaj wskazana? To przede wszystkim warzywa nisko skrobiowe. Chodzi m.in. o warzywa kapustne (np. różne rodzaje kapusty, kalafior), korzeniowe (np. marchew, burak), dyniowate (np. ogórek, dynia), psiankowate (np. pomidor, papryka), cebulowe (np. cebula, por) i liściaste (np. różne rodzaje sałat, natka pietruszki).

Ważne są także owoce. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby ich ilość była relatywnie niewielka. Szczególnie rekomendowane są owoce niskocukrowe. Co jest brane pod uwagę przez dietetyków, a potem kucharzy? To np.: cytryny, jagody, jabłka i grejpfruty.

Spore znaczenie mają także soki wykonywane z zielonych pędów roślin. Z czego to wynika? Wszak to hojniejsze źródło bioaktywnych składników (porównując to zagadnienie do korzeni). Z jakich produktów robi się zaś takie właśnie soki? To np.: natka pietruszki, seler naciowy, pokrzywa, botwina, brokuły itd.

Jadłospis diety dr Dąbrowskiej

Pomysły na posiłki w diecie Dąbrowskiej są naprawdę rozmaite. Nie trzeba się zatem bać o monotonię w czasie stosowania tego postu warzywno-owocowego.

Jakie są przepisy na dania z diety dr Dąbrowskiej? Chcesz żyć zdrowiej? Masz zamiar zadbać o sylwetkę? A przy okazji liczy się dla Ciebie oszczędność czasu i pieniędzy? W takim razie decyzja powinna być prosta… Warto współpracować z profesjonalnym podmiotem cateringowym, który oferuje zdrową i smaczną dietę od dr Ewy Dąbrowskiej. Posiłki (odpowiednio zapakowane) trafią prosto pod Twoje drzwi.

Warto teraz poznać przykładowy jadłospis. Nie da się ukryć, że w przypadku warzyw i owoców najlepiej byłoby je spożywać na surowo. Rekomendowane są zatem np. koktajle, surówki, zupy warzywne itd.

Jakie są przykładowe dania?

  • kalafiornica z cebulą, „chlebek” z cukinii i sałata
  • sałatka z glonami morskimi i sosem ogórkowym z chilli
  • zupa selerowo-pietruszkowa
  • mus z jabłka, marchwi i żurawiny, mięta
  • soki (np. z jarmużu, cukinii, pomarańczy, jabłka, pigwy i cytryny)
  • zakwasy (250 ml)

~Artykuł zweryfikowany merytorycznie przez dietetyka klinicznego.


Poprzedni

Jak długo powinna trwać dieta Dąbrowskiej?

Następny

Warzywa i owoce kluczowe w diecie dr Dąbrowskiej - przegląd najważniejszych składników diety