Nasze diety

Naturalną kuchnię roślinną – to nasza specjalność. Możesz śmiało zamówić nasze zestawy posiłków, jeśli jesteś weganinem lub weganką, ale również gdy chcesz zacząć jeść bardziej zdrowo, zwiększając udział warzyw w codziennej diecie. Jeśli potrzebujesz oczyszczenia, chcesz poczuć się lekko i zmienić nawyki żywieniowe, mamy dla Ciebie detoksy i posty owocowo-warzywne prowadzone w bezpiecznej atmosferze, pod kontrolą doświadczonej dietetyczki Małgorzaty Wrzak. Jako jedni z nielicznych dysponujemy certyfikatem Instytutu Promocji Zdrowia dr Ewy Dąbrowskiej, dlatego decydując się na post z nami masz pewność, że jest on zgodny z wytycznymi.  

W naszej ofercie znajdziesz: Detoks Sokowy, Certyfikowany Post dr Ewy Dąbrowskiej, Wyjście z Postu dr Ewy Dąbrowskiej oraz Dietę Wegańska Bezglutenowa.

O tym, jak ważne jest rola roślin w diecie, wiedzą doskonale weganie i weganki, dzięki którym roślinne jedzenie zyskało w ostatnim czasie na popularności. Jeśli należysz do społeczności wegan, nasza dieta jest dla ciebie bezpieczną propozycją (w naszej kuchni nie korzystamy z produktów pochodzenia zwierzęcego). Możesz również śmiało z niej skorzystać, gdy nie odżywiasz się na co dzień wegańsko, ale chcesz na jakiś czas odciążyć organizm od wysoko przetworzonych produktów – białej mąki, cukru, wysoko rafinowanych tłuszczów, złej jakości mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego i zwiększyć ilość warzyw na swoim talerzu. Nasze diety oparte są na roślinach, bo dbamy o to, by odżywiać się naturalnie i czerpać maksymalne korzyści z bogactwa zawartych w nich witamin, mikroelementów, makroelementów i substancji czynnych biologicznie. Tych składników brakuje w przeciętnej diecie współczesnego człowieka, opartej głównie na białkach, węglowodanach i tłuszczach, ale pozbawionej odpowiedniej ilości składników niezbędnych dla zdrowia. Jedząc nasze posiłki roślinne, nie musisz obawiać się głodu. Oparte są na warzywach i owocach o wysokiej wartości odżywczej, które pozwalają nasycić organizm i uwrażliwiają zmysły na różnorodność smaków. Można je traktować jako profilaktykę zdrowotną, stosowaną kilka razy w tygodniu.  

W naszej kuchni znajdziecie tylko i wyłącznie produkty wegańskie oraz bezglutenowe (w większości z atestami żywności ekologicznej). Całkowicie eliminujemy produkty pochodzenia zwierzęcego i zawierające gluten. Żywność wysoko przetworzona, cukier ani rafinowane tłuszcze roślinne nie mają do niej wstępu. Dbamy o to, współpracując wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami. Przed obróbką wszystkie owoce i warzywa ozonujemy, aby pozbawić je ewentualnych patogenów. Posiłki doprawiamy ekologicznymi przyprawami, solami kopalnianymi: himalajską i kłodawską oraz olejami tłoczonymi na zimno.

Detoks sokowy – całodzienna porcja to 10 buteleczek różnych rodzajów świeżo wytłoczonych soków warzywno-owocowych o pojemności 250 ml, łącznie 2,5 litra soków.  

Post dr Ewy Dąbrowskiej/Wyjście z postu dr Ewy Dąbrowskiej – całodzienne wyżywienie składa się z 5 posiłków (śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) dostarczanych w opakowaniach.

Dlaczego 5 posiłków? Jeść zdrowo znaczy dla nas nie tylko co, ale i jak. By strawić jeden posiłek, nasz organizm potrzebuje przeciętnie od 3 do 5 godzin. To prawie jak dzień etatowej pracy. Jedząc często i podjadając między posiłkami, przeszkadzamy mu w niej nieustannie i nie pozwalamy skończyć tego, co ma do zrobienia. Dlatego jesteśmy zwolenniczkami jedzenia mniej, a jakościowo (posiłki o wysokiej gęstości odżywczej) oraz zachowywania odpowiednich przerw między nimi. Ułatwia to trawienie, dzięki czemu przyswajamy wszystkie składniki odżywcze i czujemy się lepiej. W przypadku postu dr Dąbrowskiej możemy jednak pozwolić sobie na 5 posiłków – roślinne porcje bez dodatku tłuszczu, białka i skrobi trawią się szybciej, nie zalegają w żołądku i częstsze jedzenie jest w tym przypadku korzystne. 

Dieta wegańska bezglutenowa- całodzienne wyżywienie składa się z 4 posiłków (śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja) – łącznie ok. 1500-1700 kcal.

Dlaczego 4 posiłki? Jeść zdrowo znaczy dla nas nie tylko co, ale i jak. By strawić jeden posiłek, nasz organizm potrzebuje przeciętnie od 3 do 5 godzin. To prawie jak dzień etatowej pracy. Jedząc często i podjadając między posiłkami, przeszkadzamy mu w niej nieustannie i nie pozwalamy skończyć tego, co ma do zrobienia. Dlatego jesteśmy zwolenniczkami jedzenia mniej, a jakościowo (posiłki o wysokiej gęstości odżywczej) oraz zachowywania odpowiednich przerw między nimi. Ułatwia to trawienie, dzięki czemu przyswajamy wszystkie składniki odżywcze i czujemy się lepiej.

Jak najbardziej! Wszystkie posiłki w naszym menu oznaczone jako gotowane można podgrzać. Rekomendujemy, by odgrzewać je na gazie lub kuchenkach elektrycznych, nie w mikrofalówkach.

Maksymalnie przez dwa dni w lodówce. Nasze posiłki składają się z produktów o wysokiej zawartości składników biologicznie czynnych, które z czasem tracą swoje właściwości, dlatego najlepiej zjeść je w dniu, w którym zostały dostarczone.

Przy pomocy wytłaczarek wolnoobrotowych, które gwarantują zachowanie wszystkich wartości odżywczych. Przed obróbką wszystkie owoce, warzywa i zioła ozonujemy, by pozbyć się ewentualnych patogenów, które mogłyby być szkodliwe dla zdrowia.

Jak najbardziej, nasza kuchnia jest całkowicie wolna od produktów odzwierzęcych.

Jak najbardziej, w naszej kuchni nie występuje gluten, stosujemy certyfikowane produkty bezglutenowe.

Każde zamówienie jest indywidualnie rozpatrywane przez naszą dietetyczkę, więc istnieje możliwość uwzględnienia w nim również nietolerancji pokarmowych. Prosimy o maila z pytaniem na adres: info@proszezdrowie.pl

Większość z nas może odczuwać na co dzień różne braki, lecz z pewnością nie kalorii – zwłaszcza, jeśli żyjemy w rozwiniętym kraju europejskim. Dostarczamy sobie nich wręcz w nadmiarze, którym charakteryzuje się współczesna cywilizacja. Mając dostęp do niezliczonej ilości produktów i gotowych posiłków, w pośpiechu i z wygody wybieramy często te sztucznie przetworzone, łatwe do szybkiego odgrzania, natomiast pozbawione wartości odżywczych. Posiłek posiłkowi nierówny, 100 kcal brokułów oddziałuje na organizm inaczej niż 100 kcal białej pszennej bułki. Karmiąc siebie i naszych bliskich, zwracamy uwagę nie na kaloryczność posiłków, lecz zawarte w składnikach witaminy, błonnik, mikro i makroelementy, antyoksydanty czy enzymy. Dlatego też nasza propozycja całodziennego żywienia (Dieta Wegańska Bezglutenowa) nie ma stałej wartości kalorycznej, odpowiada ok. 1500-1700 kcal dziennie. Jest stosunkowo lekka, natomiast charakteryzuje ją wysoka gęstość odżywczej.

Natura jest dla nas ważna, więc pracujemy nad tym, by zminimalizować ilość zużywanego plastiku – mamy świadomość, że codzienne dostarczanie posiłków w pudełkach wiąże się z dużą ilością odpadów. Rozwiązaniem jest możliwość wyboru ekologicznych, w 80 proc. biodegradowalnych opakowań:
+ miseczki, sztućce* wykonane są z tworzyw ekologicznych: papieru, skrobi i trzciny cukrowej (segregacja śmieci: odpady organiczne)
+ butelki i wieczka miseczek z trzciny cukrowej wykonane są z plastiku (segregacja śmieci: odpady suche)

*sztućce można używać do temperatury 70 c, nie można również podgrzewać potraw w przezroczystych miseczkach ze skrobi – wytrzymują temperaturę do 50 c.

Koszt: 6 zł/dzień.

Warunki zamówienia/dostawa

Przez sklep na naszej stronie, znajdziesz go tutaj. Jeżeli już korzystałeś/korzystałaś z naszych pudełek zaloguj się na swoje konto i odnów dietę, a jeżeli to twoje pierwsze zamówienie zachęcamy do założenia konta. Dietę możesz zamówić nawet na jeden dzień – przekonaj się i zamów dzień próbny.

KRAKÓW

Nasi kurierzy dostarczają paczki 7 dni w tygodniu na terenie Krakowa oraz poza granicami miasta za dodatkową dopłatą 8 zł do następujących miejscowości: Skawina, Rzozów, Radziszów, Buków, Chorowice, Borek Szlachecki, Kopanka, Golkowice, Sygneczów, Siercza, Ochojno, Lednica Górna, Pawlikowice, Przebieczany, Bodzanów, Balice, Bibice, Węgrzce, Zielonki, Modlniczka, Modlnica, Rząska, Szczyglice, Lusina, Gaj, Libertów, Mogilany, Czarnochowice, Śledziejowice, Strumiany, Węgrzce Wielkie, Kokotów, Pękowice, Wieliczka.

WARSZAWA

Nasi kurierzy dostarczają paczki 6 dni w tygodniu na terenie Warszawy oraz okolicznych miejscowości: Konstancin Jeziorna, Piaseczno, Józefosław, Raszyn, Michałowice, Piastów, Blizne, Ożarów, Babice, Łomianki, Marki, Ząbki, Sulejówek, Józefów.

ŚLĄSK
Nasi kurierzy dostarczają paczki 6 dni w tygodniu na terenie aglomeracji śląskiej, do następujących miast: Katowice, Ruda Śląska, Mikołów, Będzin, Mysłowice, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Siemianowice Śląskie, Chorzów.

Oraz za dopłatą 10 zł do miast: Tychy, Bytom, Zabrze.

Jeśli Twojej miejscowości nie ma w wykazie, napisz do nas na adres info@proszezdrowie.pl. 

Zamówienia przyjmujemy z minimum 2 dniowym wyprzedzeniem. Jeśli złożysz i opłacisz zamówienie w poniedziałek, pierwszą paczkę otrzymasz najwcześniej w środę.

Dostawy realizowane są w godzinach wczesnoporannych (między 5-8 rano) przez 7 dni w tygodniu, nie później niż o godzinie podanej przez klienta w kwestionariuszu zamówienia.

Paczki dostarczamy przez 7 dni (Kraków) 6 dni (Śląska, Warszawa) w tygodniu również w dni świąteczne (z wykluczeniem okresu między 24 grudnia – 2 stycznia)

WAŻNE! Zmiany/rezygnację, przesunięcie diety na inny termin, wstrzymanie dostaw można zgłaszać najpóźniej do godz. 9:00 dnia poprzedzającego dostawę (jeżeli chcesz zrezygnować z dostawy w piątek, musisz to zgłosić do 9:00 w czwartek. W przypadku zmian zgłoszonych w późniejszym terminie koszty przygotowywania paczki pokrywa klient).

Telefonicznie:
pn-pt 9:00-17:00
sb 10:00-14:00

Na maile odpowiadamy najszybciej jak to jest możliwe – maksymalnie w ciągu 24 godzin od otrzymania wiadomości.

Post dr Ewy Dąbrowskiej

To system głębokiego oczyszczenia i regeneracji organizmu stworzony przez polską lekarkę dr Ewę Dąbrowską. Posiłki oparte są na określonych gatunkach warzyw i owoców, nie zawierają tłuszczy, białka oraz warzyw i owoców wysokowęglowodanowych. Dzienne spożycie kalorii ograniczone jest oscyluje między 600-800 kcal

Chcesz wiedzieć więcej, wejdź na naszego bloga lub kanał na You Tube.

Nasz catering otrzymał Certyfikat Instytutu Promocji Zdrowia dr Ewy Dąbrowskiej (Certyfikat nr. 010/ 2018). Nasze jadłospisy zostały zatwierdzone przez Instytut, dzięki czemu możesz mieć pewność, że przygotowywane są zgodnie z obowiązującymi w nim zasadam.

Dieta dr Dąbrowskiej, zwana inaczej postem leczniczym, często mylona jest z dietą niskokaloryczną. W dietach niskokalorycznych dostarczamy organizmowi w sposób zrównoważony produkty bogate w białka, tłuszcze, węglowodany w bardzo małych ilościach. W takiej sytuacji organizm żywi się tym, co dostaje z zewnątrz. Efektem tej diety jest obniżenie przemiany materii. Stosowana długofalowo jest niekorzystna dla zdrowia, gdyż może prowadzić do powstania niedoborów składników odżywczych.

Post metodą dr Dąbrowskiej również ogranicza kalorie (max. 600/800), ale jednocześnie eliminuje produkty o dużej zawartości białka, tłuszczów i węglowodanów. Dzięki temu organizm wchodzi w tryb odżywiania wewnętrznego i żywi się tym co jest zbędne w ciele: tkanka tłuszczowa, stare komórki, złogi itp. Aby mogło się tak stać, post leczniczy powinien trwać od 14-42 dni. Przy dobrze przeprowadzonym poście przemiana materii wzrasta i nie ma możliwości, aby organizm nabawił się niedoborów.

Maksymalnie 42 dni, my zalecamy posty nie krótsze niż 2 tyg. Długość trwania postu jest indywidualna, zależy od stanu zdrowia i celu, dla którego chcemy zrobić post. Długość trwania postu najlepiej ustalić razem z dietetyczką.

W cenę diety wliczone są konsultacje telefoniczne z naszą dietetyczką – przed rozpoczęciem postu (szczególnie, jeżeli jest to pierwszy post) lub w jego trakcie, jeśli pojawią się jakieś pytania, niepewności, wątpliwości.