***👉 kod: kod10 -10% na (Post dr Dąbrowskiej / Detoks Sokowy / Ratunek dla Wątroby) *** 👉kod: kod7 -7% (na pozostałe diety)
Zamów już dziś!
Zamów
hero image
image image image

O nas

image image

Tu Małgosia, Agnieszka
i Natalia

Trójka kobiet – mama i dwie córki – dla których zdrowie i smak idą w parze, a jedzenie łączy się z przyjemnością.

Takie podejście wyniosłyśmy z domu, gdzie kuchnia zawsze była najważniejszym miejscem. Mama – Małgosia, z wykształcenia dietetyczka, pokazała nam, że wspólne przygotowywanie posiłków, a potem delektowanie się nimi w miłym towarzystwie, jest rodzajem świętowania na co dzień. Każda z nas uwielbia gotować i jeść, ale lubimy też nasze ciała i dbamy o to, by dobrze się czuć. Nie proponujemy diet-cud i nie próbujemy wmówić, że istnieją. Chcemy pokazać, że dieta nie jest dogmatem i może zmieniać się wraz z naszymi potrzebami, metryką i porą roku. Staramy się zachęcić do jedzenia większej ilości warzyw, a co za tym idzie w naturalny sposób ograniczenia spożywania produktów wysoko przetworzonych. Znajdziesz u nas diety wegetariańskie, wegańskie i opcje gluten / gluten free.

Więcej
About image

Jakie korzyści płyną z roślinnej diety z Proszę Zdrowie?

image image wzrost poziomu energii, witalności, przywrócenie równowagi dobre samopoczucie, odmłodzenie,lekkość w ciele zmiana nawyków żywieniowych na takie, które Ci służą
wzrost poziomu energii, witalności, przywrócenie równowagi dobre samopoczucie, odmłodzenie,lekkość w ciele zmiana nawyków żywieniowych na takie, które Ci służą

Z nami zaczniesz
żyć bliżej natury

Żyjąc w miastach łatwo zapominamy, że człowiek podlega tym samym prawom, co reszta natury. A przecież działamy w zgodzie z jej rytmem w oparciu o mechanizmy występujące w przyrodzie, bo jako ludzie jesteśmy jej częścią. Jemy inaczej o różnych porach roku, w zależności od naszego wieku czy nawet naszego nastroju. Dieta nie jest dogmatem i może się zmieniać razem z nami! Wsłuchaj się w swoje ciało, daj mu to co najlepsze i to czego teraz potrzebuje. Używamy tylko naturalnych składników, które wspierają Twój organizm, chcemy by jedzenie było prawdziwe. 

Więcej
image

Pokażemy Ci jak jeść różnorodnie

Próbowaliście kiedyś zliczyć wszystkie jadalne rośliny występujące na Ziemi? Jest ich tak wiele, że wydaje się to niemożliwe. Obfitość roślinnych zasobów gwarantuje różnorodność smaków i substancji odżywczych. Widać to już na talerzu, w bogactwie kolorów, które często określają właściwości zawartych w roślinach składników. Naszą zdrową dietę opieramy na roślinach, bo tam można znaleźć to, co najlepsze w naturze.

Więcej
image

Z nami przestaniesz
skupiać się na kaloriach

Podstawową wartością kuchni Proszę Zdrowie jest gęstość odżywcza produktów, czyli bogactwo składników niezbędnych do dobrego funkcjonowania komórki, brak pustych kalorii, rafinowanych cukrów i produktów zawierających konserwanty czy sztuczne dodatki. Taki sposób odżywiania powoduje, że organizm jest dożywiony, znikają nagłe ataki głodu czy chęci na podjadanie. Dzięki temu naturalnie jemy mniej, jesteśmy syci i nie musimy liczyć każdej kalorii.

Więcej
image

Z nami przestaniesz
bać się tłuszczu

Wiele nowoczesnych teorii dietetycznych radzi wystrzegać się tłuszczu w diecie, jako źródła wszelkiego zła. To błąd, bo tłuszcz tłuszczowi nierówny. Tłuszcze są bardzo ważne w diecie, trzeba tylko wiedzieć jakie i kiedy jeść. Te zdrowe, nieprzetworzone są nam niezbędne, między innymi jako źródło energii, budulec dla układu nerwowego i hormonalnego, są również bardzo istotne dla prawidłowej pracy mózgu. Co ciekawe, jeśli zjadamy ich wystarczająco dużo, nie mamy tak często ochoty na słodkości. Dlatego w naszej kuchni ich nie brakuje, dbamy żeby były to zawsze tłuszcze nierafinowane i najwyższej jakości.

Więcej
image

Nauczysz się odpowiednio nawadniać organizm

Na pewno słyszeliście reklamy nawołujące wszem i wobec do picia wody – co najmniej dwóch litrów dziennie. Zgadzamy się, że nasze ciała potrzebują regularnego nawadniania, ale picie czystej wody to nie wszystko. Nasze posiłki są nie tylko zdrowe i pyszne. Zawierają również mnóstwo wody, tej zmagazynowanej w roślinach, dodatkowo niosąc ze sobą ogrom witamin i minerałów.

Więcej
image

Zachęcimy cię do życia w spokoju
i z szacunkiem do swojego ciała

Natura się nie spieszy, robi wszystko w swoim tempie. My z kolei, jesteśmy przeważnie w pośpiechu, często jedząc w biegu na stojąco, między jednym a drugim zajęciem lub w ich trakcie. W takich okolicznościach nasz układ pokarmowy ma trudności z trawieniem, jedzenie gorzej się wchłania, skazujemy też nasze ciała na nieprzyjemne objawy ze strony układu pokarmowego, jak wzdęcia, ociężałość czy bóle brzucha. Podczas diety lub postu mamy szansę wyzbycia się takich szkodliwych przyzwyczajeń i nawyków. Namawiamy, żeby traktować codzienne spotkanie przy stole jak uroczystość, a nawet zwykłe śniadanie może zmienić się dzięki temu w przyjemny rytuał. Skupiając się na sobie i towarzyszach zyskacie nie tylko dobre samopoczucie i zdrowy organizm, ale też wewnętrzny spokój.

Więcej
image
image

Nasza metoda

Każda zmiana zaczyna się w naszej głowie, a dowolna motywacja do zmiany nawyków żywieniowych jest dobra i ważna. Nie ma powodów zbyt błahych. Zmiana diety to nie tylko zmiana sposobu odżywiania. To bardzo ciekawa przygoda – podróż w głąb siebie.

Nasza filozofia to nie tylko zdrowe jedzenie, ale również przyjemność z niego płynąca. Od samego początku wiedziałyśmy, że chcemy pójść naszą własną ścieżką i zinterpretować termin “dieta pudełkowa” czy “catering dietetyczny” na swój sposób. Zależało nam na tym, aby jedzenie było prawdziwe. Zdrowe, odżywcze, smaczne, prosto z serca. Miłością do dobrej kuchni chciałyśmy zarazić innych, pokazując jednocześnie jak zdrowa i pełnowartościowa dieta może wpłynąć na nasz nastrój, samopoczucie, jakość życia. Nasi Klienci sami nam o tym mówią! Często słyszymy, że dzięki Proszę Zdrowie czują się po prostu dobrze, lekko, są pełni energii. Zapomnieli jak to jest, bo przez wiele lat po każdym posiłku byli ospali, ociężali, problemy trawienne dawały się we znaki, a chwilowa przyjemność, którą odczuwali podczas jedzenia, szybko mijała.

Postawiłyśmy na kuchnię roślinną i wegetariańską o wysokiej gęstości odżywczej.

Podstawą są dla nas najlepszej jakości składniki bez chemii, konserwantów, sztucznych dodatków. Na naszej kuchni nie ma rafinowanego cukru, rafinowanego tłuszczu, gotowych półproduktów. Wszystko wykonujemy sami od podstaw, a wiele składników ma certyfikaty BIO.
Nasza kuchnia opiera się na roślinach ale nie chcemy przekonywać do przejścia na weganizm, dlatego też wprowadziliśmy wegetariańskie warianty diet. Staramy się zachęcić do jedzenia większej ilości warzyw, a co za tym idzie w naturalny sposób ograniczenia spożywania produktów wysoko przetworzonych.
Więcej
blog background image

Piszą o nas! Zobacz najnowsze wpisy o Proszę Zdrowie.

Blog