👉 kod: kod10 -10% na (Post dr Dąbrowskiej + Detoksy Sokowe + Ratunek dla Wątroby) 👉kod: kod7 -7% (na pozostałe diety)
Zamów już dziś!
Zamów
image image image

Dlaczego warto przeprowadzać posty – Post dr Ewy Dąbrowskiej

22 października 2021

image image image

Post dr Ewy Dąbrowskiej

Dlaczego warto przeprowadzać posty – Post dr Ewy Dąbrowskiej

Utrzymanie homeostazy – czas trawienia, oczyszczania, regeneracji.

Zdrowy człowiek we współczesnym świecie to taki, który ma wysoki poziom energii, witalności, wiedzie satysfakcjonujące życie. Niestety duża część społeczeństwa cierpi na dolegliwości spowodowane przejedzeniem, jak nadwaga, niedotlenienie, spadki energii, pogorszenie samopoczucia, ociężałość, problemy ze skupieniem i zebraniem myśli, czy zaburzenia snu. Co prawda dla medycyny zachodniej taka osoba nie jest jeszcze chora. Znajduje się natomiast na drodze do przewlekłych chorób cywilizacyjnych, które są plagą naszych czasów. Dzieje się tak, ponieważ w XXI wieku człowiek nie przestaje jeść, lodówki zawsze są pełne, więc bez namysłu sięga się po jakąś przekąskę, często bez większej potrzeby, czasami nawet z nudów. Nie dajemy organizmowi szansy, aby ten wykonał pracę, do której został stworzony: by utrzymać nas w zdrowiu, do czego potrzeba prawidłowego trawienia, oczyszczenia i regeneracji.

Post w zgodzie z naturą.

Jeżeli chcemy wyleczyć swój organizm, dodać mu energii i siły, zazwyczaj sięgamy po tabletki. Łykamy pojedyncze witaminy, mikroelementy i inne suplementy. Jednak aby przywrócić równowagę, czyli tzw., homeostazę organizmu oraz wspomóc jego NATURALNE PROCESY NAPRAWCZE I OZDROWIEŃCZE najlepiej wykorzystać post. Jest on dla naszego ciała naturalnym procesem naprawczym. W drodze ewolucji człowiek przystosował się do okresów niejedzenia. Na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale dopiero od niedawna ludzkość ma możliwość długotrwałego przechowywania i gromadzenia żywności, do której ma nielimitowany dostęp. Człowiek pierwotny często był zmuszony do naturalnego poszczenia, nim udało mu się upolować zwierzynę, a nasi przodkowie zaledwie kilka pokoleń wstecz mogli posilić się tym, co zebrali na polu w danej porze roku. Nie bez powodu także w wielu religiach świata pojawiają się posty, dlatego krótkie okresy niejedzenia leżą niejako w naszej naturze i towarzyszyły nam od dawna.

Strach przed głodem.

Jedną z podstawowych obaw dotyczących postu jest strach przed głodem. Jest to naturalne, tak też zostaliśmy nauczeni przez naszych rodziców czy dziadków, którzy przeżyli wojnę i głód był dla nich realnym zagrożeniem. Jest to jednak niewspółmierne z rzeczywistymi  odczuciami i często dzieje się wyłącznie na poziomie psychiki. Krótkotrwałego głodu nie należy się bać, ponieważ jest to czas kiedy nasz organizm wykonuje dla nas bardzo ważną pracę. Co więcej, dobrze przeprowadzony post wyłącza ośrodek głodu w mózgu, dzięki czemu w większości przypadków zaledwie po 2-3 dniach nie borykamy się już z tym problemem i odczuwamy jedynie przyjemność płynącą z diety oczyszczającej.

Post dr Ewy Dąbrowskiej.

W Polsce bardzo popularna jest dieta dr Dąbrowskiej, czyli post leczniczy oparty na diecie warzywno-owocowej. Dr Ewa Dąbrowska dokonała wspaniałej pracy i wiele lat temu odważyła się leczyć ludzi poprzez dietę. Jest to rodzaj postu, który możemy zaliczyć do przyjemnych, łagodnych i stosunkowo łatwych sposobów oczyszczania naszego organizmu, bo jako jeden z niewielu pozwala na przyjmowanie pokarmów stałych. Podstawą diety dr Dąbrowskiej jest jedzenie ściśle określonych warzyw i owoców, zachowując jednocześnie ustalony maksymalny limit dziennego spożycia kalorii, tak aby w pewnym sensie oszukać organizm i przestawić  go na tryb oczyszczania, jak podczas klasycznych głodówek (gdy pije się jedynie wodę). Dzięki diecie warzywno-owocowej dostarczamy organizmowi nie tylko wielu witamin, enzymów, mikroelementów i błonnika, ale również jest nam łatwiej przejść kurację i wytrwać do końca. Także samo odtruwanie organizmu przebiega mniej gwałtownie i nie tak uciążliwie. Nie utrudnia nam codziennego funkcjonowania i nie wpływa znacząco na zmianę trybu życia podczas tej diety.

Korzyści płynące z postu.

Podsumowując – co daje nam post? Lekkość w ciele, energię, zanik obrzęków i zbędnych kilogramów, wyrównanie ciśnienia, poziomu cukru, poprawę jakości cery. Są to efekty widoczne gołym okiem.

Jednak najwspanialszym darem, jaki otrzymujemy od naszego organizmu po dobrze przeprowadzonym detoksie, jest odnowa i oczyszczenie na poziomie komórkowym.
Daje nam to możliwość zregenerowania i poprawy zdrowia od podstaw i całościowo, czego nie da nam, często nie orientując się, jakie mamy faktyczne niedobory w organizmie. Pamiętajmy również, że post jest procesem w pełni naturalnym. Poszcząc nie robimy czegoś, czego nasz organizm nie zna, a właśnie wykorzystujemy i uruchamiamy mechanizmy, z którymi się rodzimy i które działają jedynie na naszą korzyść.

Sprawdź post dr Dąbrowskiej Proszę Zdrowie: kliknij

Poprzedni

Jak schudnąć na poście dr Ewy Dąbrowskiej? – Dynamika utraty wagi.

Następny

Nasza filozofia – Bez presji kalorii