👉 kod: kod10 -10% na (Post dr Dąbrowskiej + Detoksy Sokowe + Ratunek dla Wątroby) 👉kod: kod7 -7% (na pozostałe diety)
Zamów już dziś!
Zamów
image image image

Woda, a nawadnianie organizmu

22 października 2021

image image image

Dobra dieta

Woda, a nawadnianie organizmu

Dzisiejszy wpis chciałabym poświęcić wodzie, a więc jednemu z najważniejszych czynników wpływających na nasze zdrowie. Opowiem też, jak odpowiednie nawadnianie organizmu wpływa na dobrze przeprowadzony post oraz jak duże znaczenie ma przy wszystkich innych dietach o charakterze oczyszczającym.

O tym, że należy pić wodę wiemy wszyscy, ale między przyjmowaniem płynów, a odpowiednim nawadnianiem organizmu zachodzi spora różnica. W rzeczywistości najczęściej pijemy płyny, które nie tylko nas nie nawadniają, ale wręcz wyprowadzają wodę z organizmu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że mało kto zastanawia się nad tym, czy dobrze nawodnił organizm w takim samym stopniu, jak myśli się o prawidłowym odżywianiu. Czy zastanawiamy się nad tym jak powinniśmy pić? Jaki rodzaj płynu wybrać? Jaką pić wodę?

Zachowanie pełnego zdrowia nie jest możliwe bez właściwego nawodnienia.  Dzieje się tak, gdyż woda pełni w naszym organizmie wiele funkcji. Jedną z podstawowych jest pomoc w przyswajaniu pożywienia do naszego ciała. To dzięki niej, poprzez enzymy które funkcjonują tylko i wyłącznie w środowisku wodnym, możemy rozłożyć składniki odżywcze takie, jak białka, węglowodany i tłuszcze. Również odżywienie samej komórki odbywa się przy udziale wody, która wprowadza do jej wnętrza niezbędne składniki.

W czasie postu oraz podczas innych diet oczyszczających, woda jest szczególnie istotna, ponieważ dzięki niej nasze ciało pozbywa się toksyn. Nasz organizm potrafi wyprowadzić na zewnątrz tylko te toksyny, które są rozpuszczalne w wodzie! Dzieje się to za pomocą procesu oddychania, pocenia się czy wydalania moczu. Warto podkreślić, że to jedyne sposoby wydalania z naszego organizmu toksyn. Dlatego łatwo wyobrazić sobie jak wygląda stan zanieczyszczenia organizmu, któremu nie dostarczamy odpowiedniej ilości świeżej i dobrej jakości wody. Jest to szczególnie ważne wtedy, kiedy ilość uwalnianych toksyn jest duża.

Wiedząc już, że woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania pozostaje pytanie: jaką wodę w takim razie pić? Odpowiedź na to oraz wiele innych pytań znajdziesz oglądając nasz film

Sprawdź wszystkie diety Proszę Zdrowie: kliknij

Poprzedni

Dieta ketogeniczna – czyli jak schudnąć i odzyskać zdrowie dzięki tłuszczom?

Następny

Mechanizm działania postu i diety warzywno-owocowej w zwalczaniu infekcji i budowaniu odporności