👉 kod: kod10 -10% na (Post dr Dąbrowskiej + Detoksy Sokowe + Ratunek dla Wątroby) 👉kod: kod7 -7% (na pozostałe diety)
Zamów już dziś!
Zamów
image image image

Jak prawidłowo zakończyć post metodą dr Dąbrowskiej? Bez efektu jojo!

22 października 2021

image image image

Post dr Ewy Dąbrowskiej

Jak prawidłowo zakończyć post metodą dr Dąbrowskiej? Bez efektu jojo!

Wyjście z Postu dr Dąbrowskiej.

Opowiem Wam dziś o Wyjściu z Postu dr Dąbrowskiej, ponieważ dla wielu osób paradoksalnie jest to czas dużo trudniejszy niż sam post, ponieważ nie jest tak bardzo dookreślony. Dodatkowo pojawiająca się pod koniec kuracji tęsknota za tym co jemy na co dzień, jest tak duża, że trudno nam w tym procesie wyjścia wytrwać.

Wokół Wyjścia z Postu narosła też bardzo duża ilość mitów i teorii, które bardzo komplikują ten czas, a tak naprawdę okres ten być dla nas prosty, tak jak wszystko co jest związane z właściwą drogą do pełnego zdrowia.

W Internecie możecie znaleźć wiele tabel, które bardzo rygorystycznie traktują Wyjście z Postu dr Dąbrowskiej, gdzie dodaje się po parę grup każdego produktu codziennie, waży, odmierza poszczególne porcje. Jeżeli dla kogoś takie rozwiązanie będzie dobre to oczywiście też można podejść do tematu w ten sposób. Natomiast ja uważam, że jedzenie nie jest „wyliczanką” ani tabelką, ani kaloriami do zliczenia. Naszym głównym drogowskazem powinno być nasze samopoczucie i informacje płynące z naszego ciała. Posiłki powinny być tak dobrane, żebyśmy się zwyczajnie czuli po nich dobrze.

Oczywiście sposób wyjścia, zależy od tego jaki był cel przeprowadzonego postu. Jeżeli były to kwestie zdrowotne czy dana jednostka chorobowa to powinniśmy odsunąć stosowanie jak najdłużej tego, co przyczyniło się do powstania naszego problemu. Mogą to być fast foody, mocno przetworzona żywność (jedzenie bardzo mało odżywcze), czy zbyt duża ilość łatwo wchłanialnych węglowodanów (biała mąka) a często nawet nadmierny stres.

Prawidłowo zakończyć Post dr Dąbrowskiej czyli bez efektu jojo!

Natomiast dla wielu osób istotnym elementem postu jest utrata wagi. I w tym wypadku Wyjście z Postu jest niezwykle ważne ze względu na to, że musimy wypracować lub utrwalić nowe nawyki żywieniowe, aby nie doprowadzić do efektu jojo. Trzeba pamiętać, że post nie jest wspaniałym remedium, zatrzymującym skutecznie wszystkie nasze problemy związane ze zdrowiem, jeżeli nie zmienimy czegoś w codziennej diecie, trudno będzie nam utrzymać wypracowaną podczas postu wagę.

A ja to zrobić? Chcecie dowiedzieć się więcej? Nie chcecie mieć efektu jojo? Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu, w którym omawiam dużo szerzej ten temat.

Natomiast ja jestem zwolenniczką bardzo prostych rozwiązań, które nie przysporzą żadnych problemów bo są po prostu bardzo łatwe.

Sprawdź post dr Dąbrowskiej Proszę Zdrowie: kliknij

Poprzedni

Jak rozpocząć post dr Ewy Dąbrowskiej?

Następny

Jak wybrać zdrowy tłuszcz w czasie Wyjścia z Postu dr Ewy Dąbrowskiej oraz w diecie wegańskiej?