☀️ kod: wakacje15 -15% na diety powyżej 21 dni ☀️kod: wakacje12 -12% na (Post dr Dąbrowskiej + Detoksy Sokowe + Ratunek dla Wątroby) ☀️ kod: wakacje10 -10% (na pozostałe diety od 3-20 dni)
Zamów
image image image

Dieta Sirtuinowa, jej zasady oraz rezultaty, których możesz się spodziewać

25 lutego 2022

image image image

Bez kategorii

Dieta Sirtuinowa, jej zasady oraz rezultaty, których możesz się spodziewać

Chociaż dieta sirtuinowa została opracowana w 2016 roku, popularność zyskała 4 lata później. To właśnie wtedy Adele – brytyjska piosenkarka – schudła ponad 40 kilogramów. Czy faktycznie ten model żywienia przynosi tak spektakularne efekty? Sprawdź, na czym polega dieta sirtuinowa i dowiedz się, jakie daje rezultaty.

Za twórców diety sirtuinowej uważa się Aidana Gogginsa i Glena Mattena – absolwentów Uniwersytetu Surrey w Anglii. Przeprowadzone przez nich badania wykazały, że istnieją pewne białka, które mogą wspomóc proces odchudzania. 

Czym są sirtuiny?

Sirtuiny to enzymy, które biorą udział w wielu procesach biologicznych. Odgrywają znaczącą rolę w naprawie DNA, pomagają spowolnić starzenie się komórek. W kontekście odchudzania ważne jest, że wspierają metabolizm glukozy oraz tłuszczów.

Dieta sirtuinowa – na czym polega?

Istotą diety sirtuinowej jest spożywanie takich produktów, które wspierają wydzielanie sirtuin. Są to przede wszystkim produkty pochodzenia roślinnego, stanowiące bogate źródło przeciwutleniaczy. Zalicza się do nich nie tylko warzywa i owoce jagodowe, ale również kasze i płatki gryczane, prawdziwe kakao, oliwę z oliwek, daktyle, orzechy, a nawet wysokiej jakości herbatę matcha. 

Jednocześnie należy wyeliminować takie produkty jak: wypieki cukiernicze, jasne pieczywo, gazowane napoje, żywność typu fast-food, słone przekąski. 

Dieta sirtuinowa została podzielona na 3 etapy:

  • faza I 

Dzienna porcja kaloryczna wynosi ok. 1000 kcal. Jadłospis opracowany przez Proszę Zdrowie obejmuje 4 posiłki dziennie: 2 soki, 1 koktajl oraz odżywczą sałatkę. Wszystkie posiłki przyrządzane są w oparciu o produkty spożywcze, które wzmagają wydzielanie sirtuin. Etap ten trwa 3-7 dni. 

  • faza II

Przewidywane dobowe spożycie kalorii wynosi 1300 kcal. Jadłospis przygotowany przez dietetyków z Proszę Zdrowie obejmuje 4 posiłki dziennie: śniadanie, sok, koktajl i odżywczą sałatkę. Wszystkie posiłki składają się z produktów, które stymulują wydzielanie białek sirtuinowych. Ten etap trwa 14-21 dni.

  • faza III

Kaloryczność posiłków waha się w granicach 1500 kcal. Jest to etap dalszej redukcji i stabilizacji.Codzienne menu składa się zwykle z 5 posiłków – dieta sirtuinowa w Proszę zdrowie obejmuje: śniadanie, zupę, drugie danie, deser oraz kolację z sokiem i koktajlem. Dania dostarczają solidną porcję przeciwutleniaczy, które wspaniale chronią komórki przed starzeniem oraz stymulują produkcję białek enzymatycznych. 

Dieta sirtuinowa – efekty

Skuteczność diety sirtuinowej została sprawdzona na 40-osobowej grupie ochotników. Aż 39 osób odnotowało spadek masy ciała na średnim poziomie 3,2 kg w ciągu tygodnia przy jednoczesnym zachowaniu masy mięśniowej. Jedna osoba nie ukończyła eksperymentu. 

Zastanawiasz się, czy działa model żywienia, jakim jest dieta sirtuinowa? Efekty – jeśli chodzi o odchudzanie – są zadowalające. Warto jednak pamiętać, że poprzez ten sposób odżywiania można osiągnąć znacznie więcej korzyści. 

Dieta sirtuinowa pudełkowa stanowi potężny zastrzyk antyoksydantów, które wspierają zahamowanie aktywności wolnych rodników. Dzięki temu spożywanie posiłków bogatych w przeciwutleniacze wspomaga procesy prowadzące do:

  • odmłodzenia i zrewitalizowania na poziomie komórkowym,
  • zmniejszenia ryzyka rozwoju wielu chorób,
  • wyciszenia i blokowania stanów zapalnych.

Dieta sirtuinowa – catering jako wsparcie 

W Proszę Zdrowie doskonale zdajemy sobie sprawę, jak utrudnione może być przyrządzenie posiłków wpisujących się w zasady, jakimi rządzi się dieta sirtuinowa. Catering to spore ułatwienie – każdego dnia będziesz otrzymywać zestaw posiłków zgodnych z zasadami tego modelu żywienia. 

Możesz u nas zamówić konkretny jadłospis – w zależności od etapu diety, na którym się aktualnie znajdujesz. Decydując się na takie rozwiązanie masz pewność, że dieta sirtuinowa pudełkowa przyniesie oczekiwane efekty. Wszystkie posiłki przyrządzane są pod okiem dietetyków. 

Jeśli nie masz pewności, czy dieta sirtuinowa pudełkowa to rozwiązanie odpowiednie dla ciebie, zamów „dzień próbny”. Będzie to pierwszy krok w stronę zmiany nawyków żywieniowych – na lepsze.

Sprawdź diety sirtuinowe Proszę Zdrowie: kliknij

Poprzedni

Dieta pudełkowa wegańska dopasowana do Twoich potrzeb!

Następny

Dla kogo jest dieta low-FODMAP i kiedy możesz zauważyć pierwsze rezultaty?