***👉 kod: kod10 -10% na (Post dr Dąbrowskiej / Detoks Sokowy / Ratunek dla Wątroby) *** 👉kod: kod7 -7% (na pozostałe diety)
Zamów już dziś!
Zamów
image image image

Dieta pudełkowa wegańska dopasowana do Twoich potrzeb!

25 lutego 2022

image image image

Bez kategorii

Dieta pudełkowa wegańska dopasowana do Twoich potrzeb!

Dieta wegańska bazuje na produktach roślinnych, z całkowitym wykluczeniem tych pochodzenia zwierzęcego. Obecnie w skład cateringów tego typu wchodzą naprawdę ciekawe i smaczne potrawy. Wybór dostępnych diet jest bardzo szeroki. Poznaj catering dostosowany do Twoich potrzeb.

Co wchodzi w skład cateringu wegańskiego?

Catering wegański, oferowany m.in. przez Proszę Zdrowie, obejmuje wiele ciekawych potraw. Są to zróżnicowane posiłki, które każdego dnia pojawiają się prosto pod drzwiami klienta. Poszczególne dania znacznie się od siebie różnią, dlatego nie nudzą się one nawet po kilku tygodniach korzystania z cateringu. Wśród nich znaleźć można sałatki, soki owocowe, zupy, gulasze, samodzielnie wypiekane pieczywo czy koktajle. Nie brakuje także roślinnych odpowiedników znanych mięsnych potraw (oraz oryginalnie zawierających ser czy jajka), takich jak:

  • lasagne bolognese,
  • chilli,
  • frittata,
  • kotleciki.

Dieta wegańska pudełkowa bazuje wyłącznie na składnikach roślinnych. Mleko, jajka i mięso są więc zastąpione innymi produktami. Nie oznacza to jednak, że w takim sposobie żywienia brakuje białka czy pozostałych substancji odżywczych. Jest on komponowany w taki sposób, by zadbać o zdrowie użytkowników. Nie powoduje niedoborów. Wręcz przeciwnie – może przyczynić się do wyraźnego poprawienia stanu zdrowia – szczególnie, gdy borykasz się ze zbyt wysokim cholesterolem lub masz genetyczne prawdopodobieństwo wystąpienia niektórych chorób, np. tych związanych z układem nerwowym.

Dlaczego warto zdecydować się na catering wegański?

Dieta pudełkowa wegańska to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie jedzą mięsa od dłuższego czasu i chcą spróbować nowych potraw oraz takich, które dopiero zaczynają swoją przygodę z roślinnym sposobem żywienia. W skład posiłków wchodzą bowiem ciekawe produkty, pochodzące ze sprawdzonych źródeł. Catering wegański jest niezwykle wygodny. Nie wymaga on samodzielnego planowania, robienia zakupów i gotowania.

Największe zalety cateringu wegańskiego to:

  • pozytywny wpływ na środowisko,
  • brak szkodliwych substancji,
  • produkty pochodzące ze sprawdzonych źródeł,
  • możliwość wyboru odpowiedniej opcji,
  • dobrze zbilansowane posiłki,
  • różnorodne potrawy.

Wegański catering jest rozwiązaniem, który cieszy się rosnącą popularnością. Wszystko ze względu na coraz bardziej świadome podejście zarówno do własnego zdrowia, jak i dobra zwierząt oraz środowiska. Obecnie przepisów na pyszne, wegańskie posiłki jest naprawdę wiele. Z tego powodu taki sposób żywienia trafia w gusta nawet najbardziej wybrednych osób.

Możliwość wyboru odpowiedniej diety wegańskiej

Dieta wegańska jest dostępna w wielu odsłonach. Oznacza to, że każdy klient może wybrać dokładnie taki wariant, jaki trafia w jego gusta. Dla przykładu, catering dietetyczny występuje także w odsłonie dla osób aktywnych. Zawiera on więcej składników, których braki można odczuwać podczas regularnego wysiłku fizycznego.

Ciekawym wyborem są też produkty dla osób wykluczających gluten. W ich skład również wchodzi pieczywo, jednak jest ono przygotowywane z użyciem zupełnie innych rodzajów mąki. To dobra opcja zarówno dla osób uczulonych, jak i borykających się z nietolerancjami pokarmowymi.

Niektórzy klienci decydują się także na diety wegańskie, ale w wersji sokowej. Obejmują one określoną liczbę butelek z mieszankami owoców i warzyw. To sposób na oczyszczenie organizmu i zmienienie swoich nawyków żywieniowych.

Wśród cateringów wegańskich nie brakuje także opcji dla osób, które się odchudzają. W ich przypadku ogromne znaczenie ma kaloryczność, ale nie tylko. Warto postawić również na antyoksydanty i składniki, które przyspieszają metabolizm.

Dieta wegańska to dobry wybór również dla osób chorych na cukrzycę. Wówczas bazuje ona na składnikach o niskim indeksie glikemicznym. Energia uwalnia się z nich stopniowo, co wpływa na poziom cukru w organizmie. W ten sposób nie odczuwa się głodu, a jednocześnie można radzić sobie z dolegliwościami związanymi z cukrzycą.

Sprawdź wszystkie diety Proszę Zdrowie: kliknij

Poprzedni

Dieta low-FODMAP i jej wpływ na nasz organizm

Następny

Dieta Sirtuinowa, jej zasady oraz rezultaty, których możesz się spodziewać