***👉 kod: kod10 -10% na (Post dr Dąbrowskiej / Detoks Sokowy / Ratunek dla Wątroby) *** 👉kod: kod7 -7% (na pozostałe diety)
Zamów już dziś!
Zamów
image image image

Czym charakteryzują się diety proteinowe i jak wpływają na nasz organizm?

15 czerwca 2022

image image image

Bez kategorii

Czym charakteryzują się diety proteinowe i jak wpływają na nasz organizm?

Diety proteinowe budzą wiele kontrowersji – szczególnie, jeśli mają służyć redukcji masy ciała. Nie należy jednak ich demonizować, jeżeli są opracowywane przez dietetyków i uwzględniają potrzeby żywieniowe konkretnej osoby. Dowiedz się, na czym polega taki sposób odżywiania się i sprawdź, czy jest się czego obawiać. 

Dietę proteinową uważa się za jedną z najbardziej popularnych, która cieszy się sporym zainteresowaniem wśród osób odchudzających się. I właśnie z tego powodu budzi ogromne kontrowersje. Bazująca na przypadkowym menu, może mieć poważne skutki zdrowotne. Jednak wyłącznie wtedy, gdy dieta proteinowa realizowana jest „na własną rękę”. 

Dieta białkowa – na czym polega?

Istotą odchudzającej diety proteinowej jest zwiększenie spożycia białek przy jednoczesnym ograniczeniu podaży węglowodanów i tłuszczów. Z powodu braku podstawowych źródeł energii, organizm zaczyna czerpać ją ze zgromadzonych zapasów. W ten sposób można pozbyć się tkanki tłuszczowej, a przy okazji… stracić mięśnie. 

Wcale jednak tak być nie musi. Jeżeli dieta białkowa będzie odpowiednio zbilansowana, może wspomagać rozbudowę masy mięśniowej oraz sprzyjać szybszej regeneracji organizmu. Ma to szczególne znaczenie dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia. Sprawdzi się idealnie w przypadku osób, które uprawiają różnego rodzaju dyscypliny sportowe – nie tylko zawodowo, ale i amatorsko. 

Zdrowa dieta proteinowa – czy to możliwe?

Czy wiesz, że dieta proteinowa wcale nie musi wpływać negatywnie na zdrowie i sylwetkę? Tak się stanie, jeśli:

  • będzie bazować na posiłkach opracowanych w oparciu o wytyczne doświadczonego dietetyka;
  • nie będziesz jej traktować jako sposobu na redukcję zbędnych kilogramów. 

Za przykład może posłużyć dieta pudełkowa proteinowa przygotowana przez zespół Proszę Zdrowie. Jest to dieta pudełkowa wegańska, która charakteryzuje się zwiększoną zawartością białka. Między innymi z tego powodu stanowi odpowiedź na potrzeby osób, których zapotrzebowanie na proteiny jest wyższe. Mowa nie tylko o sportowcach, ale również pacjentach po przebytych złamaniach, poparzeniach czy wracających do aktywności po długotrwałym unieruchomieniu. 

Proteinowa dieta pudełkowa wegańska – dieta w wielu odsłonach 

Aby dieta proteinowa była jeszcze bardziej dopasowana do potrzeb konkretnej osoby, w Proszę Zdrowie dieta pudełkowa wegańska dostępna jest w wielu odsłonach. Poniżej prezentujemy przykładowe warianty. 

Proteinowa dieta pudełkowa Basic

To najlepsza dieta pudełkowa, która wpisze się w potrzeby żywieniowe osób prowadzących regularną aktywność fizyczną o umiarkowanej intensywności. Ponadto pomoże zaspokoić zapotrzebowanie na proteiny osobom będącym w trakcie rehabilitacji po urazach czy niedożywionym. 

Szacowana wartość energetyczna to 2000 kcal. Oferowane w tej opcji posiłki charakteryzują się wysoką gęstością odżywczą. Oznacza to solidną porcję witamin, minerałów oraz innych składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. 

Proteinowa dieta pudełkowa dla aktywnych 

Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia – uprawiasz sport regularnie, standardowa dieta białkowa nie będzie w stanie zaspokoić zapotrzebowania na proteiny. 

I tu wkracza nasza dieta pudełkowa Dla aktywnych Protein. Każdego dnia otrzymasz pięć wartościowych posiłków, bazujących na produktach o wysokiej gęstości odżywczej. Kaloryczność na poziomie 3200 kcal odpowie na zwiększone zapotrzebowanie energetyczne. Zaś dodatkowa ilość białka wspomaga proces regeneracji i będzie wsparciem w budowie masy mięśniowej. 

Proteinowa dieta pudełkowa – efekty 

Zastanawiasz się, czy warto przejść na proteinową dietę pudełkową? Efekty pozytywnie cię zaskoczą, o ile zdecydujesz się na sprawdzony catering dietetyczny. Na co możesz liczyć?

Właściwie dobrana dieta pudełkowa wegańska:

  • zapewni dobre samopoczucie;
  • pomoże przeprowadzić detoks od cukru i żywności przetworzonej;
  • wspomaga regenerację – niezbędną nie tylko w trakcie rehabilitacji, ale również po intensywnym treningu;
  • wesprze proces odchudzania – o ile dobierzesz dietę pudełkową o odpowiedniej kaloryczności.

Pamiętaj! Wegańska dieta proteinowa pudełkowa, opracowana przez dietetyków, jest bezpieczna dla zdrowia. Dostarczy wszystkie składniki odżywcze, dzięki czemu unikniesz niedoborów i związanego z nimi osłabienia czy zmęczenia. Wręcz przeciwnie – będziesz tryskać energią każdego dnia.

Sprawdź diety proteinowe Proszę Zdrowie:

BASIC Active kliknij

Diety proteinowe

low-FODMAP Protein

roślinny lunch Active

Poprzedni

Poznaj nasze Lunch’e i nie martw się już o jedzenie w pracy!

Następny

Na czym polega dieta low-FODMAP?